Program

RESET RETREAT

v Hotel Kouty

Jarní reset pro tělo i mysl

Téměř všichni z nás vědí, co je pro nás dobré a užitečné. Nejenže to víme, často to také chceme. I když to chceme, obvykle to neděláme. A to je důvod, proč jsme přišli k našemu RESETu, abychom vytvořili zdravé návyky a aplikovali teorii do praxe.

Staňte se pány svého života!

Program RESET je týdenní až třítýdenní pobyt, během kterého plně zresetujete svou mysl i tělo. Účastníkům je poskytnuto neuvěřitelné zvýšení energie, zdraví a produktivity. Díky vhodnému režimu, vybraným aktivitám, odpočinku i zdravé stravě, se budete cítit klidněji, stabilněji, plni síly a energie připraveni žít život plněji. Kurz je pod vedením Jaromíra Opatrného, Petry Gulašiové nebo Sifu Ješe Gyatso. 

Pobyt probíhá v malebném prostředí Hotelu Kouty v srdci Česka. Sestává z pevné struktury, která zahrnuje i dobrovolný program a bloky určené k individuální náplni. Program RESET je vhodný i pro ty z vás, kteří potřebují v omezeném režimu pracovat, zejména přes internet.

Nejbližší témata a termíny

20.– 22. březen

Jarní reset pro tělo i mysl
3450
  •  
  • Cena zahrnuje přednášky, ubytování a stravu.

Nezávazná poptávka - rezervace regeneračního pobytu

Program a detaily

Ranní ptáče dál doskáče

Díky budíčku v 6:00 objevíte krásu ranní energie, čistotu mysli i ranní produktivitu a potenciál.

Procházky přírodou

Procházka lesem, loukou či kolem jezera vás přivede do intenzivnějšího až meditativního uvolnění skrze kontakt s přírodou.

Meditační techniky

Zklidnění a navození pozitivního stavu mysli vám přinese trvalý pocit štěstí a spokojenosti. Získáte kontrolu nad svou myslí a tělem, lepší zdraví, produktivitu a pocit naplnění.

Cvičení Orel čchi-kung

Moderní čchi-kung Orel v hnízdě vám pomůže dobít baterky a nalézt hluboký klid.

Zdravá až detoxikační strava

Vychutnáte si zdravé a výživné jídlo. Možný je i půst. Alkohol nedoporučujeme, i když si ho jinak i my rádi užíváme.

Dostatek spánku a odpočinku

Plně se zregenerujete ve fázi nejkvalitnějšího spánku mezi 22:00 a 2:00. Proto je večerka již v 21:30.

Sport a posílení těla

Chůze, běh či sprint a další cvičení a sporty posilují tělo, rozproudí energii, uvolní mysl, posilují sebedisciplínu. Dopřejete si je dle své chuti a možností. Do programu jsme zahrnuli hodinu jógy.

Tematické přednášky

Dozvíte se zajímavé podněty i inspirace k práci s myslí, cvičení, udržení si pevné vůle, zvýšení koncentrace, produktivity výkonnosti atd.

Ke všem aktivitám vám poskytneme odborné vedení a podporu.

Proč RESET?

Činy místo slov

M9sto teoretizování o zdravé živosprávě, stravování, vstávání, cvičení, meditaci nebo odpočívání si vše zažijete v praxi. Zaručšně pocítíte rozdíl.

Společně posílíme svou vůli

Ve skupině lidí, kteří sledují stejný cíl, posílíte svou vůli a přemostíte nejslabší místo na cestě k lepšímu životu.My sami sobě jsme největším nepřítelem. Zvládání sebe sama, sebedisciplína je klíčový faktor pro spokojenost v našem životě.

Po týdnu RESET se budete cítit svěží a posíleni. Budete odjíždět s vědomím a zkušeností toho, že máte potřebné znalosti a nástroje k vedení lepšího a zdravějšího života. Zárověň budete vědět a cítit, že váš život máte ve svých rukou a jen vy jste zodpovědní za to, jak se cítíte a rozvíjíte.

Získáte dovednosti pro každodenní život

Naučíte se základy cvičení a technik, které vedou k uvolnění vašeho těla, k relaxaci, posílení energie, zklidnění, vyšší koncentraci a navození pozitivního stavu mysli.

Vytvoříte si nové a prospěšné návyky

Během pobytu se naučíte nové návyky uvádět do praxe a po resetu je budete dále posilovat.

Lektoři

Sifu Yeshe Gyatso

Sifu Ješe Gyatso se narodil a žije ve Walesu, ve           Velké Bri-tánii. Jeho životní cesta však byla již od počátku spjata s Východem a jeho uměními. 

Na své cestě přijal nauku od více než třicet tibetských mistrů, včetně Geše Tenzin Namdak Rinpočheho, Jeho Svatosti 14. dalajlamy a hlavně od Chögyala Namhkai Norbu Rinpočheho, jenž je jeho hlavním duchovním mistrem.

  V jedenácti letech se začal věnovat praxi juda v němž se zdokonaloval následujících osm let. Během této doby se mu dostalo uvedení do praxe zenu a umění katsu (probuzení).

Později se věnoval karate, stylu zen-šin-riju a šotokan v němž dosáhl úrovně sandanu (třetí dan černý pás). Zároveň studoval a také cvičil řadu dalších bojových umění včetně ju-jitsu, aikida a tai-ji. 

  V roce 1992,  s podporou Dr. Lam, vyvinul systém čchi-kung, který pojmenoval „Orel v hnízdě“. Jeho základem byl čchi-kung „Devíti kruhů“ a „Tajné předání Jin & Jang“, jež od Dr. Lam obdržel.

Při vytváření tohoto stylu využil sifu Ješe své zkušenosti a znalosti o podstatě pohybů, které nabyl v bojových uměních, obohatil je o jógické a meditační techniky a principy odvozené z mnoha let studia a praxe v rámci tibetské duchovní tradice. Tento styl byl speciálně navržen pro západní svět.

Petra Gulašiová

Naše západní civilizace žije velmi uspěchaný život, naše mysl je zaměstnána myšlenkami, jak nejlépe vydělat spoustu peněz, abychom žili v blahobytu a mohli si dopřát veškeré požitky tohoto světa. Na tom není nic špatného, pokud bychom při tom nezapomínali na sebe, naši lidskost a neztráceli schopnost radovat se z maličkostí. Náš život často připomíná život robota, při kterém může často dojít k vyhoření, ztrátě energie a mohou přijít i zdravotní problémy.

Mluvím z vlastní zkušenosti. Každé zaměstnání jsem vykonávala naplno a zároveň jsem více dávala, než přijímala. Neuměla jsem hospodařit s vlastní energií a nechala jsem své tělo i mysl několikrát plně klesnout až na dno.

Proč čchi-kung a jóga?

K józe mě přivedly bolesti zad. Praktikuji ji 5 let, a protože jsem jí chtěla více rozumět, absolvovala jsem roční kurz pro učitele jógy ve Vídni. Jóga mi pomohla zlepšit kondici, ohebnost, zmizely bolesti zad a naučila jsem se odpočívat.

Druhým rokem se věnuji také čchi-kungu – práci s energií, což je výborná kombinace s jógou. Po několika kurzech Čchi-kung – stylu Orel v hnízdě (vyvinutý námi, kteří žili na západě) jsem se přihlásila na roční kurz pro instruktory. Je to malý zázrak, co se se mnou stalo a kam mě to posunulo. 

Obě tato cvičení jsou krásnou cestou k Vám samotným, začnete si uvědomovat lépe své tělo a zároveň k němu přistupovat citlivěji. Začnete mít více energie a Vaše zdraví a psychika se zlepší. Žiji šťastnější a spokojenější život, vážím si maličkostí, okamžiku „tady a teď“ a hlavně si vážím sama sebe taková, jaká jsem. Zkušenosti a pocity jsou nad rámec, co mohou popsat slova. Zažít to, je nejlepší způsob, jak tomu porozumět. 

Nejen, že jsem nadšená jogínka a „čchi-kungistka, velmi ráda tančím a trávím čas v přírodě naboso. Jóga a čchi-kung mi nabízí nádhernou životní cestou, na které se učím stále nové věci, které mohu praktikovat i v každodenním životě. Děkuji všem, kteří mě na této cestě provázejí.

Protože mi tyto účinné praxe velmi pomáhají, rozhodla jsem se je předávat dál.

Budujeme pro Vás centrum v srdci naší republiky, kde můžete znovu nalézt svou ztracenou rovnováhu. Ať už díky našim programům, nebo jen toulkami okolní krásnou krajinou, která Vás inspiruje…


Těšíme se na Vás

Namasté.

Petra

About the author of the program

Jaromír Opatrný

RESET vznikl z mé vlastní potřeby resetovat se ze stavu přetížení a stresu do zdravějšího módu. Nejdříve jsem vykonával tento styl života v Řecku na lodi, kde mám to štěstí trávit celé léto, a navíc velice často sám. 

Už po týdnu zdravého způsobu života v přírodě, meditaci, sportu, čchi-kungu, zdravé stravě bez alkoholu (jinak jsem milovník dobrého piva i vína) a dostatku spánku se cítím jako znovuzrozený a každý další den se tento pocit prohlubuje a to i přesto že současně intenzivně pracuju přes email a telefon a občas vyjíždím na jednání. Tuto zkušenost chci nabídnout i dalším lidem a to v krásné přírodě na Vysočině.

26 let podnikám v logistice a vedu život ve velice stresovém a zátěžovém prostředí. Začínal jsem v 17 letech, kdy jsem odjel na blint do New Yorku a pracoval tam jako  myč nádobí a metař ve skladech. Po těchto zkušenostech jsem začal v 18 letech podnikat.

Před cca 13 lety jsem cítil, že takto už dál nemůžu a potřebuji změnu, RESET a začal jsem se věnovat meditaci, práci s myslí a čchi-kungu.

Přesto, že se jedná o nematerialistické aktivity se mé podnikání za toto období paradoxně více než zdvacetinásobilo a rozšířilo do 8 zemí. 

Zřejmě díky práci s myslí vedoucí k uvolnění, koncentraci a vyššímu výkonu.

RESET je zde pro všechny, kteří se potřebují zregenerovat, uvolnit se a nabrat síly pro další výkon nebo i posunout své hranice. Těším se na setkání.

Nejbližší témata a termíny

20.– 22. březen

Jarní reset pro tělo i mysl
3450
  •  
  • Cena zahrnuje přednášky, ubytování a stravu.

Praktické informace

 

Možné slevy potřebným:

Pokud máte zájem o naše programy, ale nemáte v této chvíli dostatečné finance, kontaktujte nás. Kurzy můžeme dát pár zájemcům zdarma, se slevou nebo na splátky dle individuální situace, je to však velmi individuální a kapacita je omezená. 

Storno podmínky:

6 – 0 dnů před příjezdem – poplatek 100 % z ceny
13 – 7 dnů před příjezdem – poplatek 70 % z ceny 
20 – 14 dnů před příjezdem – poplatek 50 % z ceny
31 – 21 dnů před příjezdem – poplatek 30 % z ceny 

Kontakt a rezervace

„Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.“

Seneca